Witajcie w tutorialu do obsługi programu mIRC. Znajdziecie tutaj opis krok po kroku co należy zrobić aby wejść na kanał #managerzone.pl. W moim opisie pominę proces instalacji programu, który możecie znaleźć w Internecie. Screeny zamieszczone są z najnowszej wersji v6.31 i zawierają dane przykładowe.

 

1. Uruchamiacie program mIRC.

 

Wybieracie Cancel.

 

2. Pojawi wam się na pierwszym planie takie okno.

Wypełniacie odpowiednio wyznaczone pola podając jak na przykładzie, najlepiej zawierając swój nick z ManagerZone, aby łatwo było was zweryfikować.

 

W polu Full Name podajecie swoje imię i nazwisko, nazwę drużyny - dowolnie.
W polu Email Address podajecie swój adres e-mail, jego początek będzie wyświetlany w hoście jako ident.
W polu Nickname wpisujecie  swój nick z ManagerZone (po wejściu na kanał jesteście sprawdzani przez operatora czy taki użytkownik istnieje bądź istniał).
W polu Alternative wpisujecie swój nick alternatywny gdyby był on zajęty - ktoś w sieci QuakeNet używał takiego z jakim chcecie wejść.

 

3. Przechodzicie do kategorii Servers.

Tam wybieracie katalog QuakeNet, a po jego rozwinięciu Random server. Następnie klikacie przycisk Select.

 

4. Przechodzicie do kolejnej kategorii - Options.

Tutaj zaznaczacie opcje tak jak zostało to pokazane powyżej, następnie wybieracie Perform...

Zaznaczacie opcje Enable perform on connect, a następnie w polu tekstowym wpisujecie /j #managerzone.pl i klikacie przycisk OK.

 

5. Zamykacie program i włączacie go ponownie.

 

6. Pojawi wam się znane już okno, jednak tym razem wybieracie Continue - w późniejszym czasie wymagane dwukrotnie lub wcale po zakupieniu pełnej wersji programu na stronie producenta.

 

7. Pojawią wam się w programie trzy okna - pierwsze status waszego połączenia z serwerem, drugie okno kanału #managerzone.pl i trzecie okno ulubionych kanałów (lista już wypełniona).

 

Odznaczacie w nim opcje Pop up favorites on connect aby nie pojawiało się w przyszłości i klikacie OK.

 

8. Dla upewnienia się, że wszystko zrobiliście dobrze zamykacie ponownie program i go włączacie - po przyciśnięciu (w późniejszym czasie dwukrotnie lub wcale po zakupieniu pełnej wersji programu na stronie producenta) przycisku Continue powinny wam się pojawić tylko dwa okna - status połączenia z serwerem i okno kanału #managerzone.pl, jeżeli tak się stało to gratulacje, staliście się właśnie eMZetowymi IRCownikami!